نصب اولین آسمان نمای دیجیتال ایران

همزمان با شروع سال جهانی نجوم اولین آسمان نمای دیجیتال ایران توسط گروه کارشناسان آسمان شب در پارک الفبای شهر زنجان نصب شد.

 

برای اولین باراست که چنین دستگاهی در ایران آماده کار و آموزش به علاقه مندان به نجوم می شود. در مجموعه پارک الفبای زنجان علاوه بر این آسمان نما یک رصدخانه و مرکز آموزش نجوم نیز تأسیس شده است. این مجموعه علمی با همکاری سازمان مسکن و شهر سازی زنجان و کانون پرورش فکری این استان تا شروع سال آینده آماده بهره برداری خواهد بود. Image

آسمان‌نما ابزاری است که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مفاهیم و اصول به ظاهر خشک و انتزاعی را بهتر درک کنند و از این راه، شیفته‌ی زیبایی‌ها و شگفتی‌های علم شوند.

 

در چند سال اخیر و با پیشرفت فن‌آوری‌های پیشرفته‌ی دیجیتالی، استفاده از آسمان‌نماهای دیجیتال با قابلیت‌های بسیار بالا و امکان جابه‌جایی و نصب آسان، به شدت افزایش یافته است.

 

دستگاه آسمان‌نمای دیجیتاریم آلفا 2 ویژگی‌های پیشرفته‌ی منحصر به‌فردی را ارایه می‌کند تا بتوانید دانش‌آموزان خود به وجد و هیجان آورید. بزرگنمایی بر روی جرم انتخاب شده، نمایش حرکت سالیانه، نشان‌دادن تصویر صورت‌های فلکی در بسیاری از فرهنگ‌ها و بسیاری قابلیت‌های دیگر. توانایی‌های بسیار زیاد این پروژکتور آن را به ابزاری مناسب برای هر رده‌ی سنی از مخاطبان تبدیل کرده است.

 Image

این ابزار به دلیل فن‌آوری دیجیتالی‌اش به میزان قابل توجهی نسبت به نمونه‌های آنالوگ پیشینی که اغلب استفاده می‌شد، کاربردی‌تر است. قدرت یک کامپیوتر را با یک دستگاه نمایش اسلاید معمولی مقایسه کنید.

 

توانایی‌ها و انعطاف‌پذیری دیجیتاریوم انقلابی در تدریس نجوم شما به ‌پا خواهد کرد.

Image 

/ 0 نظر / 17 بازدید